Bárdi Farkas János: A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában kiemelten támogatjuk az otthoni oktatást Fotó: Szendi Péter/ Napló

A nemesség kötelez, a kötelesség nemesít

Dinamikusan nőtt a balatonfűzfői alapítványi iskola tanulói létszáma

Az ember jó szívvel megy be a Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolába, mert a főbejáratnál egy Isten hozott! feliratú tábla fogadja, mely a keresztény, konzervatív értékekre hívja fel a figyelmet.

Bárdi Farkas János, az iskola alapítója és társelnöke nem tagadja, hogy valóban ezt a szemléletet vallják, de ezt nem kívánják ráerőltetni a dolgozókra és a tanulókra.

– 2013-ban hoztuk létre az alapítványi iskolát egy másik településen, majd 2018-ban átköltöztünk Balatonfűzfőre. Egy csodálatos épületet vásároltunk meg, ennek a felújítása nagyrészt megtörtént. Nem titkolt célunk volt az iskola létrehozásával, hogy a magyar hagyományőrzés, nemzeti tudat előtérbe kerüljön, ezzel megtartva az identitásunkat. Nyolc évvel ezelőtt tizenhárom diákkal kezdtük a tanévet, a létszám az elmúlt években folyamatosan növekedett, aminek nagyon örülünk. Jelenleg közel kétszáz tanulója van az iskolának – kezdi a beszélgetést Bárdi Farkas János, miközben körbekalauzol az intézményben, egyben elárulja az iskola mottóját, mely szerint a nemesség kötelez, a kötelesség nemesít.
Bárdi Farkas János: A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában kiemelten támogatjuk az otthoni oktatást
Fotó: Szendi Péter/ Napló

Kiemelten támogatják az otthoni oktatást, az egyéni munkarendet (magántanulói státusz) az erre a célra kidolgozott távoktatási programjukkal mind a Magyarországon, mind a külföldön élő gyermekek számára. Többek között ezért is zökkenőmentes a digitális munkarend az iskolában.

A legfontosabb eredményük az, hogy az állami előírásoknak megfelelő, egyszersmind korrekt elvárásrendszert teremtettek. A tanulók, szülők és az őket támogató tanárok számára is jól átlátható, könnyen kezelhető, az együttműködésre alapozó tudásbázist és értékelést alakítottak ki.

Az iskola adottságai révén már technikailag is ki tudja szolgálni azokat a modern oktatási formákat, amelyeket manapság megkívánnak tőlük.

– Sok tanulónknak a fejlődését kísértük végig közösen az alsóbb évfolyamoktól a gimnáziumig, mindig precíz felkészítést vártunk el, és azt mindig meg is kaptuk. Az iskolai elvárások nálunk jól átláthatóak, és kapcsolattartásunkat is az igényeknek megfelelő, dinamikus együttműködés jellemzi. Mindezt megkönnyíti az általunk biztosított, a vizsgákra történő felkészülést támogató intézményi háttér.

Megjelent: VEOL 2021. január 8.

Related post